O nás

Jak to všechno začalo?

Na počátku všeho byla naše dospělá dcera, která je vášnivá čtenářka. Když jsme se ptali, co by si přála k Vánocům, tak odpověděla, že chce book nook uličku do knihovny. Chtěli jsme jí uličku koupit, ale narazili jsme na to, že nikde nebyla k sehnání. Rozhodli jsme se tedy uličku vyrobit. První pokusy byly strašné, a tak jsme začali hledat cestu, jak by se dala ulička vyrobit lépe, aby se dcera za ni nemusela stydět a ráda si ji ve své knihovně vystavila. Po několika týdnech hledání různých cest, jsme se rozhodli koupit první 3D tiskárnu a uličku na ní vytisknout.

Jak to začalo
Jak to bylo dál
A jak to bylo dál?

Když tiskárna přišla, byli jsme z ní nadšení a těšili se, jak dceři přání splníme. Jenže naše euforie opadla v momentě, kdy jsme otevřeli grafický program, ve kterém se produkty vytvářejí. Zjistili jsme, že to není nic jednoduchého, což nám stěžoval fakt, že jsme do té doby počítač využívali jen k prohlížení internetu a technické věci kolem něj řešil vždy syn. Přesto jsme se nevzdali a dlouhé měsíce pilně pracovali, až se nám nakonec povedlo se vše naučit a začali jsme dávat uličku po malých částech dohromady.

Jak to dopadlo?

Nakonec se nám povedlo celou uličku sestavit a pocit vítězství, který nás zaplavil, byl až neskutečný. Byli jsme na sebe hrdí a moc se nám produkt líbil – vlastně nejen nám, ale i dceři, která si svou uličku hrdě vystavila a byla se svým dárkem spokojená, ačkoli ho dostala až o mnoho měsíců později. Během té doby, co jsme na uličce pracovali, nás napadlo, že když se nedá jen tak někde koupit, mohli bychom to být právě my, kdo ji bude prodávat. Vytvořili jsme značku Devas a dnes pod ní vyrábíme uličky, aby si ji každý mohl koupit ihned a nemusel na ni čekat tolik měsíců jako naše dcera.

Jak to dopadlo
Ruční barvení a kompletace
Ruční barvení a kompletace

Jednotlivé části tiskneme z materiálu určenému pro 3D tiskárny, který se vyznačuje vysokou odolností a pevností. Materiál je biologicky nezávadný a ekologicky odbouratelný. Každý jednotlivý kousek ručně barvíme uměleckými akrylovými barvami, které jsou mezi umělci velmi oblíbené pro své široké spektrum zářivých a intenzivních barev, a které jsou vhodné i pro děti. Tyto jednotlivé části pak ručně kompletujeme do konečné podoby uličky. Každá ulička je tvořena z několika desítek malých částí - často jejich počet přesáhne i osmdesát kusů.

CE certifikát
CE certifikát

Naše uličky jsou naprosto bezpečné a ekologické. Osvětlení je napájeno 9V baterií, tudíž se nemusíte obávat o bezpečnost. Získali jsme CE certifikát ohledně bezpečnosti a ekologie podle norem EU. CE certifikát dokládá, že výrobek byl posouzen před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru (EEA) a splňuje legislativní požadavky EU – tzn. že výrobce nechal ověřit oznámeným subjektem, že výrobek splňuje všechny příslušné základní požadavky jako jsou např. bezpečnost, ochrana zdraví, ochrana životního prostředí atd.

Své spektrum jsme rozšířili i na prodej ostatních dekorací do domácnosti a na zahradu, abychom našim zákazníkům nabídli kompletní sortiment. Můžete u nás pořídit i komponenty k aranžování a vyrobit si dekorace podle svých představ. 

Také si u nás můžete pořídit luxusní pera. Od kuličkových per, po pera plnící či kaligrafická a spousty dalších včetně příslušenství, zápisníků a diářů. Zažijte pocit výjimečnosti s krásným perem nebo ho někomu věnujte jako krásný dárek. Vybrat ho můžete k narozeninám, životnímu jubileu nebo i pro jinou životní příležitost.